دکتر عفت محمدی

پوست و مو


تکنیک نخ

تکنیک نخ (Thread Technique) پدیده ی پیری (Aging) به علت تضعیف بافتهای نگهدارنده ی زیر پوستی (کلاژن، فیبرین و رشته های آن و فیبروبلاست) وکم شدن ماده ی زمینه Graund mass، سلول های ایمنی و بافتهای بی شمار دیگری تغییراتی را به همراه دارد. این تغییرات شامل :

1- Sagging : پیدایش 2 توده ی چربی تقریباً کروی در طرفین لب ها و روی فک پایین

2- برجسته شدن خط خنده (Nasolabial fold )

3- شل شدن و کاهش حجم در بیشتر نقاط صورت

4- پیدایش چین و چروک دور چشم ، لب و بالای پیشانی

5- کاهش شفافیت و براقی پوست از سه سال پیش تا کنون روشی به نام تکنیک نخ در کشورهای پیشرفته از نظر تکنولوژی های زیبا سازی چهره (روسیه، کره جنوبی و کانادا) انجام می پذیرد. در این تکنیک ابتدا توسط بی حسی موضعی با پماد گزیلوکایین و یا با روش بی دردی وریدی یا خوراکی بی حسی را ایجاد و سپس این نخ ها را که چند نوع بودند و هر کدام خاصیت مجزایی دارند را زیر پوست وارد می نمائیم.

تکنیک نخ جدید ترین شیوه ی جوانسازی با دکتر محمدی در اصفهان پدیده ی بسیار مهم در این تکنیک Neo vascalarisation (ساخته شدن عروق جدید) است که این پدیده سبب پرخونی زیر جلد یا به عبارت دیگر تولد دوباره ی پوست می گردد. از این تولد دوباره (Neo vascalarisation) می توان علاوه بر جوانسازی چهره، جهت درمان ریزش مو نیز استفاده کرد. با تزریق این نخ ها در زیر پوست موهایی که در اثر عدم تغذیه ی خونی ریزش پیدا نموده اند دوباره مواد مغذی لازم را دریافت می نمایند و به صورت قابل توجهی ریزش و کم پشتی موها بر طرف می شود .

عمل به صورت سرپایی و در مطب انجام می گیرد و بسته به میزان نیاز پوست از یک تا دو ساعت ممکن است طول بکشد. ولی بلافاصله پس از اتمام عمل پوست فعالیتهای طبیعی بسیاری را از سر می گیرد. قسمت عمل بسته به میزان نخی که استفاده می شود متفاوت است چرا که نخ ها نسبتاً گران می باشند. بطور متوسط بین 1 تا 3 میلیون هزینه جهت موارد کم و متوسط پیری پوستی می باشد اما در مواردی که فرد از سن بالایی بر خوردار است، هزینه ممکن است بالاتر هم برود .

حسن مهم این روش زیبا سازی، ماندگاری آن است این در حالی است که در روشهای دیگر حتماً باید با فواصل مختلف، عمل تکرار گردد. تکنیک نخ را می توان با سایر تکنیکهای جوانسازی مانند تزریق بوتاکس، ژل و چربی ترکیب نمود. البته بندرت در افراد خاص ممکن است به عنوان روش مکمل برای نقاط خاص استفاده شوند.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان شیخ صدوق شمالی ، ساختمان بانک شهر ، مجتمع تک نگین ، طبقه سوم
تلفن : 36635516 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
صفحه اصلیبیوگرافیخدمات مطبمطالب و مقالاتگالری عکسسوالات پزشکیپیام های کاربرانآدرس مطب